STREFA WIEDZY:

narkotyki

LITERATURA

listy

linki

prawa pacjenta

ZADZWOŃ:

61 868 72 27

61 867 98 04

61 867 98 03

NAPISZ:

poznanmonar.org

ADRES:

ul. Michała Sobeskiego 2

60-579 Poznań

DOJAZD:

tramwaje: 2, 7, 17, 18

autobusy: 50, 56, 61, 82, 91, 95, 718, 719, 833

Stowarzyszenie MONAR

Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień w Poznaniu

Aktualności| Oferta | Programy-Projekty | Szkolenia | Zespół | Strona Główna


 

POLECAMY

Christiane F.

MY, DZIECI Z DWORCA ZOO

Książka przedstawia wstrząsające przeżycia młodej dziewczyny, która w wieku 12 lat sięgnęła po narkotyki. Każda kolejna strona tej pozycji przynosi obraz pogłębiającej się destrukcji życiowej, rozwijającego się uzależnienia oraz przejmujących przeżyć młodych ludzi nie potrafiących się odnaleźć w szarej rzeczywistości.

Mimo upływu czasu (historia dotyczy młodych ludzi z Berlina Zachodniego) książka w ogóle się nie zestarzała i chętnie sięgają po nią nastolatki, jak również ich rodzice, mimo iż w opinii czytelników nie jest to lektura łatwa.

opr. A. Sokołowski

Maxwell Ruth

DZIECI, ALKOHOL, NARKOTYKI.

Przewodnik dla rodziców

Autorka tej książki jest praktykiem terapeutą zajmującą się pomocą dzieciom uzależnionym od środków psychoaktywnych oraz ich rodzinom i opiekunom.

Pozycja jest adresowana do osób obawiających się zagrożeń ze strony alkoholu i narkotyków jak również dla tych, którym przyszło się zmierzyć z problemem nadużywania lub uzależnienia od tych substancji przez ich dzieci.

Treści zawarte w tej pozycji niosą podstawową wiedzę, potrzebne umiejętności oraz wsparcie konieczne w uchronieniu dziecka lub uratowania go w obliczu pułapki uzależnienia.

opr. A. Sokołowski

       

ODLOT DONIKĄD. NARKOTYKI I NARKOMANIA - Wanat Wojciech - Iskry

Wojciech Wanat

ODLOT DONIKĄD.
NARKOTYKI I NARKOMANIA

Autor tej pozycji jest terapeutą pracującym z tzw. trudną młodzieżą,  będący dodatkowo z wykształcenia chemikiem.

Książka w sposób ciekawy i przystępny opisuje dostępne na „naszym podwórku „ narkotyki, opisuje ich rodzaje, wygląd i działanie.

Czytelnik może zapoznać się także ze zmianami zachowania osób będących pod wpływem danego narkotyku, a także ich oddziaływania na funkcjonowanie psychiki.

opr. A. Sokołowski

Teesson, Degenhardt, Hall

UZALEŻNIENIA

Książka w przystępny sposób przedstawia wiedzę na temat uzależnień, rodzajów narkotyków, sposobów leczenia, celów terapii.

Nie jest opasłym tomiskiem z gatunku lektur szkolnych nudnych i nie do czytania. Polecam ją każdemu, kto zaczyna interesować się uzależnieniami oraz tym, którzy szukają podstawowych informacji w pigułce.