Osoby uzależnione

Program odwykowy

By wziąć udział w programie odwykowym Poradni, konieczne jest zapisanie się na terapię indywdualną. W tym celu należy skontaktować się z sekretariatem i umówić się na konsultację diagnostyczną, po której pacjent zostaje zapisany na listę oczekujących do terapeuty indywidualnego. 
 
Grupowy program odwykowy składa się z trzech grup: Grupy Wstępnej, Pogłębionej i Grupy Post-terapetycznej, aby dołączyć do grupy należy zapisać się na listę oczekujących, a terapeuci kontaktują się w celu odbycia konsultacji indywidualnej przed dołączeniem do konkretnej grupy.  

 

Grupa Wstępna

przeznaczona jest dla osób borykających się z uzależnieniem, które chcą zaprzestać używania substancji psychoaktywnych. Na grupę zapraszamy osoby, które nie miały kontaktu z grupami terapeutycznymi lub chciałyby spróbować jej jeszcze raz, ale z innej perspektywy. Nie ma tu wykładów, jest rozmowa i spotkanie.

To grupa dla osób borykających się z uzależnieniem od substancji, w każdym wieku i każdej płci. Trwa 4 miesiące i odbywa się raz w tygodniu (oferujemy opcję wybrania Grupy w środy w godz. 18.00-20.00 lub w czwartki od 17.00 do 19.00). Ta grupa daje okazję, by sprawdzić, czym jest terapia grupowa i co można dzięki niej zyskać (a czego nie).

Wspólnie z innymi można nauczyć się rozpoznawać symptomy swojego uzależnienia, radzić sobie z głodem i trudnymi emocjami, przyjrzeć się jak zażywanie substancji psychoaktywnych wpływa na różne obszary życia, a także nauczyć się rozpoznawać własne wartości.

Uczestnictwo w grupie omawia się na konsultacji z jedną z osób prowadzących grupę. W trakcie tego spotkania omawiamy podstawowe zasady warunkujące uczestnictwo w grupie wstępnej.

 

Prowadzący:

godz. 18.00 - 20.00 - środa: Agnieszka Kliczkowska, Bartosz Janasek

godz. 17.00 - 19.00 - czwartek: Weronika Sochańska, Klaudia Gola-Kałasznikow

 

Grupa Pogłębiona 

Prowadzimy dwie grupy pogłębione:

Grupa Pogłębiona I
odbywa się we wtorki w godz. 17.00 - 19.00.
Jest prowadzona przez Aleksandrę Gierczyk i Weronikę Sochańską.

Zapraszamy osoby, które mają za sobą pierwsze doświadczenia terapii grupowej, wiedzą ile zależy od ich własnego wkładu i chcą zaangażować się w pracę terapeutyczną. Celem grupy jest przyglądanie się jak być w relacjach, bez cierpienia oraz bez poszukiwania ulgi w używkach. Koncentrujemy się na emocjach – rozpoznawaniu ich co pozwala na zbliżenie się do wiedzy czego potrzebuje w relacji z drugim człowiekiem.

Wszystko po to aby rozumieć swoje przeżycia, mieć do siebie zaufanie i odnaleźć swój sposób na radzenie sobie z codziennymi trudnościami.

Zapraszamy osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych, każdego wieku i płci. Grupa trwa 10 miesięcy i jest półotwarta (nowe osoby dołączają co ok 1,5 miesiąca). 

Grupa Pogłębiona II 

Odbywa się w czwartki w godz. 17.20 - 19.20.
Jest prowadzona przez Agnieszkę Gasperowicz i Marcina Kalitę pracujących w nurcie Analizy Transakcyjnej oraz nurcie humanistyczno-doświadczeniowym.

Grupa jest dedykowana osobom uzależnionym, które mają doświadczenie terapii grupowej.

Cele uczestników grupy są realizowane poprzez ich wzajemne interakcje w „tu i teraz”, przyglądanie się temu co się dzieje w relacjach, nazywanie i wyrażanie emocji, korzystanie ze swoich zasobów, branie odpowiedzialności za decyzje, dbanie o zaspokojenie swoich potrzeb, bycie spontanicznym, tworzenie relacji opartych na intymności. W funkcjonowaniu na grupie kładziemy nacisk na empatię, bezwarunkową akceptację i autentyczność.

Zapraszamy osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych, każdego wieku i płci. Grupa trwa 10 miesięcy i jest półotwarta (nowe osoby dołączają po indywidualnej konsultacji z terapeutą, gdzie omawiany jest kontrakt).