Jeszcze nie...
Program FreD goes Net
FreD goes Net to nasz flagowy projekt skierowany do nastolatków. Zapraszamy osoby chłonne wiedzy z zakresu konsekwencji i skutków używania substancji psychoaktywnych. Porozmawiajmy szczerze i otwarcie. Obiecujemy nie wciskać kitów i szanować zdanie uczestników. Pracujemy interaktywnymi metodami, wykorzystujemy dialog motywujący i staramy się tworzyć dobrą i bezpieczną dla uczestników atmosferę akceptacji.
Podczas 8-godzinnego warsztatu będziesz się nieźle bawić, poznasz nowe osoby, dowiesz się o aspektach prawnych używania substancji, konsekwencjach i będziesz mógł/mogła wypowiedzieć się na wiele tematów.
Nie oceniamy, nie grozimy palcem, wierzymy, że to młody człowiek jest ekspertem od własnego życia, a my możemy go/ją wysłuchać i podzielić się doświadczeniem. Edukujemy, nie karzemy.
Przyjdź, nie gryziemy :)
Wystarczy umówić się na pierwszą konsultację w sekretariacie.
O programie
„Fred goes net” jest programem rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia, wdrożonym w Polsce po raz pierwszy przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii w ramach projektu międzynarodowego realizowanego latach 2007-2010.
Adresatem programu są młode osoby w wieku 14-21 lat, które używają substancji psychoaktywnych w sposób okazjonalny lub szkodliwy. Program nie jest przeznaczony dla osób uzależnionych oraz używających takich substancji jak opiaty.
Program jest oparty na metodzie krótkiej interwencji profilaktycznej, prowadzony jest w formie warsztatów z wykorzystaniem metod i założeń dialogu motywującego.
Celem zajęć jest podniesienie wiedzy uczestników na temat szkodliwości używania substancji psychoaktywnych oraz zachęcenie ich do oceny indywidualnego ryzyka używania substancji psychoaktywnych oraz w efekcie do zmiany postaw i zachowania – ograniczenia używania substancji lub abstynencji.
Udział w programie poprzedza indywidualna rozmowa wstępna, która spełnia następujące cele:
- przekazanie potencjalnemu uczestnikowi informacji na temat treści programu i obowiązujących zasad,
- stwierdzenie czy program jest odpowiedni dla danej osoby,
- zmotywowanie młodego człowieka do uczestnictwa w programie.
Jeśli w efekcie rozmowy kwalifikacyjnej program okaże się nieodpowiedni dla danej osoby np. ze względu na uzależnienie lub niechęć do uczestnictwa, poleca się udział w innym programie.
Więcej informacji na stronie programu: https://programfred.pl/opis-programu
GRUPA ROZWOJU OSOBISTEGO DLA MŁODZIEŻY Z UZALEŻNIENIEM
Dla kogo?
Grupa skierowana jest do osób w wieku od 14 do 19 lat, uzależnionych lub zagrożonych uzależnieniem.
Forma spotkań:
Spotykamy się w składzie 8-12 osobowym przez 2h raz w tygodniu.
Grupa odbywa się w czwartki od 18:00 do 20:00
Grupa ma charakter półotwarty, co oznacza że chętne osoby po konsultacji z terapeutą prowadzącym oczekują na dołączenie do grupy.
Jak do nas dołączyć?
Aby trafić na grupę należy przyjść na konsultację z terapeutą.
Konsultacja daje możliwość zapoznania się ze szczegółami uczestnictwa w grupie terapeutycznej i zasadami jakie na niej panują. Jest szansą na zastanowienie się nad celami, jakie młoda osoba chciałaby osiągnąć poprzez uczestnictwo w grupie. To możliwość porozmawiania o wątpliwościach, obawach związanych z terapią. Konsultacja pozwala też stwierdzić czy terapia grupowa jest optymalną formą pomocy.
Kto prowadzi grupę?
Magdalena Müller – Ksycka i Aleksandra Gierczyk
Jak pracujemy?
Uzależnienie, zagrożenie uzależnieniem, eksperymentowanie, to wszystko traktujemy jako objaw innych ukrytych problemów. Grupa młodzieżowa jest miejscem na szukanie tych trudności, a więc zajęcie się źródłem objawu.
Nie będziemy Cię oceniać czy krytykować, pouczać czy naciskać - chcemy Cię zrozumieć
Jeśli chcesz wiedzieć więcej, masz pytania czy wątpliwości – możesz śmiało pytać na konsultacji.